sobota, 3 lipca, 2021

Historia kosmetyków na całym świecie i rozwój branży kosmetycznej

Globalna historia kosmetyków przeszła morze zmian w ciągu ostatnich stuleci. Dziś przemysł kosmetyczny jest wart ponad 50 miliardów dolarów, co nie zawsze tak było. Zanim dowiemy się więcej o historii kosmetyków, musimy poszukać pochodzenia kosmetyków. Kosmetyki nie były biznesem na wczesnym etapie i były używane tylko w celu poprawy wyglądu skóry twarzy. Wszystko zaczęło się w IV wieku pne BC, kiedy kosmetyki i biznes były słowami z dwóch różnych światów.

Jeśli spojrzymy na historię kosmetyków, stwierdzimy, że Egipcjanie byli prekursorami kosmetycznego zastosowania. Tutaj kobiety z wyższej klasy stosowały tłuszcz zwierzęcy, pachnące olejki i kolor oczu, aby nadać swoim twarzom prawdziwy „lifting twarzy”. We wczesnych latach kosmetyki ograniczały się do przestrzeni, w której zostały wykonane z naturalnych składników. Kosmetyki nie znalazły jeszcze zastosowania komercyjnego, chociaż wymieniano je między kobietami.

Świat zachodni zabrał go (choć trochę później) ku niezadowoleniu Kościoła i królowej Wiktorii. Używanie kosmetyków tutaj było raczej wśród kobiet z niższych klas, co powoli doprowadziło do tego, że kosmetyki były sprzedawane wśród mas. Francuzi jako pierwsi produkowali kosmetyki na dużą skalę, stosując nowe i ulepszone metody. Zastąpiły niebezpieczne składniki, takie jak miedź i ołów, tlenkiem cynku i innymi nieszkodliwymi chemikaliami. Doprowadziło to wkrótce do powszechnej sprzedaży elitarnych i niższych klas kosmetyków oraz kobiet, które zaczęły używać ich do upiększania twarzy.

Historia kosmetyków zmieniła się wraz z końcem II wojny światowej i rozwojem przemysłu w latach 40. XX wieku, kiedy kosmetyki zostały zaakceptowane przez kobiety z całego świata. Wraz z pojawieniem się mediów elektronicznych, takich jak telewizja i radio, przemysł kosmetyczny wyglądał naprawdę słonecznie, ponieważ aktorki nosiły makijaż kosmetyczny, który przyciągał masę - ogromny wzrost sprzedaży. Wkrótce coraz więcej kobiet ma zwyczaj noszenia makijażu kosmetycznego na prawie wszystkie okazje.

Ludzie związani przede wszystkim z przemysłem kosmetycznym chcieli tworzyć zdrowsze i lepsze produkty, ponieważ nie postrzegali tego jako firmy, ale jako czegoś, co było nawet używane w ich domach. Postęp technologiczny ułatwił firmom wypróbowanie różnych składników kosmetyków, a także zaoferował wiele możliwości nowoczesnym konsumentom. Globalna historia kosmetyków dotyczy oferowania odpowiednich rodzajów kosmetyków, które zaspokoją twoją obsesję, będą wyglądać pięknie i pozostaną młode.

W dzisiejszych czasach przemysł kosmetyczny koncentruje się nie tylko na kosmetykach dla kobiet, ale także oferuje mężczyznom z branży seksualnej możliwość poprawy wyglądu twarzy. Dzisiaj światowy przemysł kosmetyczny stoi w obliczu ogromnego popytu i prawdziwego wyzwania w produkcji wysokiej jakości produktów kosmetycznych. Jest to nadal bardzo lukratywny biznes dla początkujących, ale wyzwanie stanowi obecnie próby kliniczne, które dowodzą istnienia toksycznych składników, które są obecnie stosowane w produkcji produktów kosmetycznych. Te składniki, które były używane od dłuższego czasu, są obecnie uważane za szkodliwe dla zdrowia. W rezultacie dzisiejsza historia kosmetyków rozwinie się w przyszłość branży dzięki tym nowym informacjom, które wskazują, że dalsze stosowanie tych toksycznych składników może być szkodliwe dla zdrowia.

W tym czasie Egipcjanie niewiele wiedzieli o wyzwaniach, które istniałyby dzisiaj, gdyby nie mieli opcji i usiedli przed lustrem, aby użyć swoich kosmetyków.

Może Cię też zainteresować:

spot_img
spot_imgspot_img