sobota, 3 lipca, 2021

Mentalność sukcesu - nowa psychologia sukcesu

„Nie zawsze ludzie, którzy zaczynają najmądrzejszych, kończą najmądrzejszych”. Alfred Binet.

Wskaźnik sukcesu składa się z umiejętności, wiedzy i postaw, przy czym postawy stanowią 85%. Książka Carol S. Dweck „Mindset The New Psychology for Success” potwierdza, jak ważne jest to podejście, ale dodaje dodatkową przesłankę, że musisz być otwarty na naukę i nie być na to zamknięty. learning. Według Dwecka świat jest podzielony między ludzi, którzy mają otwarty sposób myślenia, a którzy nie. Ci, którzy mają otwarty sposób myślenia, odnoszą sukcesy, często osiągają lepsze wyniki i żyją szczęśliwszym życiem niż ci o wyjątkowych umiejętnościach i wiedzy, ale o zamkniętym sposobie myślenia.

Znaczące różnice w pochodzeniu, doświadczeniach, wykształceniu i szkoleniu ludzi zostały wykorzystane do wyjaśnienia, dlaczego niektórzy z nas odnoszą sukcesy, a wielu z nich jest zaniedbywanych. Według Dwecka sposób myślenia określa rachunek bieżący, który ma miejsce w ludzkich umysłach. Ty prowadzisz, jak interpretujesz rzeczy. Ustalony sposób myślenia ma tendencję do oceniania porażki jako straty i wzmacnia ich postrzeganie porażki poprzez wewnętrzne monologi, takie jak: „To znaczy, że jestem przegrany” lub „To znaczy, że nie jestem tak dobry jak ty”. Może także obsługiwać zamykanie bez ponownej próby lub rezygnacji. Ludzie, którzy myślą o wzroście, monitorują również sytuacje negatywne i prowadzą ze sobą wewnętrzny dialog, ale interpretują niepowodzenia jako wyzwanie i doświadczenie edukacyjne. Wiedzą, że porażka może skutkować zarówno pozytywnym, jak i negatywnym uczeniem się. Zwykle postrzegają porażkę jako konstruktywną i szansę na naukę i rozwój. Zadają pytania typu: „Czego mogę się z tego nauczyć?” Lub „Jak mogę poprawić?”

Dweck sugeruje, że istnieją cztery kluczowe kroki, aby uczynić twój zamknięty sposób myślenia bardziej otwartym. Należy również zauważyć, że wielu z nas ma sposób myślenia i wchodzi w grę w różnych sytuacjach. Kiedy więc staniesz w obliczu przyszłego wyzwania, niepowodzenia lub krytyki, możesz zauważyć, że brakuje ci stałych talentów lub umiejętności. Alternatywnie możesz wypróbować podejście oparte na wzroście, które sugeruje, że musisz zwiększyć wysiłek, rozciągnąć i ewentualnie ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności.

Oto kilka sugerowanych kroków:

1. Naucz się rozpoznawać i słyszeć swoje zdecydowane podejście.

Spójrz na sytuacje i zapytaj o swoje osądy i reakcję na sytuację. Powiedz: „Nie jest za późno na wycofanie się, wymówki” lub „To nie moja wina?”

2. Uświadom sobie, że masz wybór.

Interpretowanie sytuacji jako złych, trudnych lub stanowiących przeszkodę często można odłożyć na bok, aby można je było postrzegać jako doświadczenie uczenia się i odskocznię do sukcesu. Wybór należy wyłącznie do Ciebie.

3. Mów do siebie głosem zorientowanym na wzrost.

Mocny głos mentalności może powiedzieć: „Jesteś pewien, że możesz? Może nie masz talentu”. Z drugiej strony głos zorientowany na wzrost może powiedzieć: „Być może nie będę w stanie tego zrobić teraz, ale mogę się tego nauczyć z czasem i pomocą”.

4. Zrób krok w kierunku wzrostu.

Ponieważ to zależy od ciebie, to, co mówisz i słyszysz, zależy od ciebie. Ucz się na swoich niepowodzeniach i spróbuj ponownie. Podejmij wyzwania i działaj na nie, gdy usłyszysz krytykę. Nie zawsze jest to łatwe, ale przy wsparciu trenera lub mentora praktyka może zrobić różnicę, jeśli chodzi o poprawę wskaźnika sukcesu i uzyskanie postawy w kierunku lepszego sukcesu.

mmaportal.pl

Może Cię też zainteresować:

spot_img
spot_imgspot_img