piątek, 2 lipca, 2021

Rustykalny szyk kontra industrialny styl wystroju

Istnieje wiele stylów do wyboru w aranżacji wnętrz i wystroju wnętrz. Istnieją style „czyste”, a następnie style mix-n-match. Dwa najbardziej popularne style to rustykalny szyk i industrialny. Wiele osób uważa, że ​​ten wygląd jest taki sam. Jestem tutaj, aby wyjaśnić, dlaczego nie mają tego samego stylu. Najpierw kilka pytań.

Co myślisz, kiedy mówię w stylu rustykalnym? Czy myślisz o drewnianym domu z drewnianymi stołami i drewnianymi belkami? A może myślisz o kołdrach, ponownie wykorzystanym odpadowym drewnie z drutem kurczęcym i ocynkowanym metalem? Oba opisy są poprawne, jeśli chodzi o szyk rustykalny.

Co sądzisz o wzornictwie przemysłowym? Czy myślisz o drewnie twardym, rurach i innych metalach? Może ciemne, neutralne kolory, stare maszyny do pisania i piece na drewno? Zatem masz właściwy pomysł na wzornictwo przemysłowe.

Zarówno rustykalny, elegancki design, jak i industrialny design mają wspólne elementy, ale także wyraźną różnicę. Przyjrzyjmy się każdemu z osobna, a może naprawdę zobaczymy różnicę.

Rustykalny szyk

Rustykalny elegancki design jest lżejszy, bardziej kobiecy i koncentruje się na naturalnych kolorach drewna lub jasnych bejcach. Jak jasne kolory i zagrożone lasy. Wyposażenie obejmuje niedopasowane okucia, drut z kurczaka, ocynkowany (zardzewiały) metal, odsłonięte drewniane belki i meble specyficzne dla drewna. Najprostszym sposobem na zapamiętanie rustykalnego szyku jest wymyślenie idealnego małego wiejskiego domu na prerii z jego prostymi kolorami i używanymi przedmiotami.

przemysł

Wzór przemysłowy jest ciemniejszy i bardziej męski. Ma ciemne neutralne kolory i ciemne drewno. Zawiera wiele polerowanych lub szczotkowanych metali. Ogólne cechy to odsłonięte przewody, rury i wszystko, co zwykle próbujemy ukryć podczas budowy domu. Meble obejmują stare metalowe przedmioty, drewniane półki i przedmioty, które przypominają o ciężko pracującym wieku przemysłowym Ameryki. Łatwym sposobem na zapamiętanie tego projektu byłoby pomyślenie o magazynie lub kuchni komercyjnej, która została przekształcona w dom lub mieszkanie.

Te dwa style projektowania mają wiele cech wspólnych, takich jak użycie drewna metalowego, ale kolory i wykończenia tych drzew i metali są różne. Obecnie bardzo często można znaleźć ludzi, którzy łączą te dwa style, aby stworzyć rustykalny, przemysłowy dom. Bardzo dobrze się uzupełniają i zapewniają przytulny, ale praktyczny dom. W Internecie można znaleźć wiele wspaniałych zdjęć rustykalnych domów przemysłowych, aby dowiedzieć się więcej o ich współpracy.

Niezależnie od tego, czy stylizujesz dom w jednym kierunku, czy w innym, czy też łączysz go w celu uzyskania jeszcze szerszego zakresu opcji, upewnij się, że dom dokładnie odpowiada Twoim pomysłom. Twój dom to miejsce, w którym możesz być! Niech będzie idealnym oknem do twojej duszy i pokaż stylowo swój rustykalny lub przemysłowy dom. Baw się dekorując swój dom swoją nową wiedzą.

Może Cię też zainteresować:

spot_img
spot_imgspot_img