piątek, 2 lipca, 2021

Żyć z żalem nie jest zdrowe

Myśl o wielkiej zmianie w twoim życiu, takiej jak utrata znacznej masy ciała, może być dość przerażająca. Ale czy wiesz, co jest bardziej przerażające? Żyj z żalem. Żałuj, że w czasie, gdy było to naprawdę ważne, nie dokonałeś wyboru, którego naprawdę chciałeś.

Jedną z najgorszych rzeczy jest życie z żalem. W życiu często zdarzają się chwile, kiedy wielu z nas życzy sobie, aby wybór, który dokonaliśmy, byłby inny. W związku, w pracy, z dziećmi w domu, lista jest długa.

Ponieważ jest to artykuł o zdrowiu i kondycji, skupiamy się na odchudzaniu. Jasne, może być przytłaczające, a nawet trudne do stwierdzenia, że ​​jest teraz w dobrej formie, szczególnie jeśli masz znaczną wagę do stracenia. Jednak jeśli spojrzysz na duży obraz, mam nadzieję, że zobaczysz światło i wprowadzisz niezbędne zmiany, aby przejść do zdrowego i zdrowego życia.

Pomyśl o tym w ten sposób: jeśli masz zaledwie 40 funtów nadwagi i nie podejmujesz uczciwych wysiłków, aby zmienić swój styl życia, jak myślisz, ile ważysz w tym czasie w przyszłym roku? Jeśli nie podejmiesz proaktywnych kroków w celu poprawy, 40 funtów prawdopodobnie zmieni się w 50 lub 60 funtów i będzie się pogarszać z roku na rok.

Pięć lat później możesz wspominać ten moment i mieć okropne poczucie żalu. Żałuj, że nie poprawiłeś swojego zdrowia, tak jak myślałeś o tym dawno temu.

Nie narażajcie się na tę próbę, ponieważ życie z żalem nie zrobi nic dla waszej pewności siebie lub stabilności psychicznej. W rzeczywistości to uczucie depresji prawdopodobnie sprawi, że przybędziesz jeszcze więcej na wadze, a kryzys będzie jeszcze gorszy.

Zamiast żyć z żalem z powodu utraty wagi, powinieneś wprowadzić trwałe zmiany w sposobie życia. Nie musisz iść do skrajności i na zawsze wyciąć wszystko, co lubisz jeść i pić, ale musisz iść w zdrowszym kierunku.

Klucz jest powoli, ale na pewno. Jeśli zwykle pijesz cztery napoje gazowane dziennie, najpierw pokrój tę połowę i zamień wodę lub inny niskokaloryczny napój na pozostałe dwa napoje. Jeśli zwykle jesz fast food każdego dnia tygodnia, przełącz się między gotowaniem w domu a fast foodem.

Im więcej energii skupisz się na utracie wagi, tym bardziej będziesz zmotywowany do zwiększania wysiłków tydzień po tygodniu. Jeśli będziesz trzymać się tego procesu przez co najmniej miesiąc, przekonasz się, że twoje pragnienie „śmieciowego jedzenia” stopniowo zaniknie, i możesz spodziewać się przygotowywania zdrowych posiłków w domu, a nawet zabrania pojemników podróżnych z pracą.

To jest to, czego potrzeba, aby skutecznie schudnąć. Nie chcą mieć nic wspólnego z życiem z żalem. Teraz podejmij kroki, aby poprawić swoje zdrowie i kondycję. Wystarczy odwagi, by spróbować czegoś nowego i chęci trzymania się tego, a odniesiesz sukces.

Może Cię też zainteresować:

spot_img
spot_imgspot_img