Moc przytulania dla wzrostu, zdrowia i szczęścia

0
140

Uściski są częścią bycia człowiekiem od tysięcy lat. Dają ukojenie i uzdrowienie. Nawet ostatnie badania pokazały siłę przytulania. Grewen, K. M. i in. (2005) wykazali, że pary, które przytulają się przez 10 minut, są głębokie, opiekuńcze i kochające. Badanie wykazało, że oksytocyna została uwolniona, powodując uczucie spokoju, zadowolenia i odprężenia. To hormon, który łączy relacje. Ponadto obniżono poziom kortyzolu, hormonu stresu.

Lata temu Lee Shapiro (alias: Sędzia przytulający), chodził i przytulał się, ponieważ dostrzegł siłę uścisków. Promuje również wzrost i poczucie własnej wartości. Nastąpi również uzdrowienie z uścisków. Pamiętam, jak czytałem badanie o tym, jak zwierzęta, które nie miały kontaktu fizycznego w młodym wieku, miały głębokie problemy emocjonalne i wycofały się jako dorosłe.

„Potrzebujemy 4 uścisków dziennie, aby przeżyć. Potrzebujemy 8 uścisków dziennie do konserwacji. Potrzebujemy 12 uścisków dziennie, aby się rozwijać”.-Virginia Satir

Postąpiłbym zgodnie z radą Virginii Satir i uściskałem co najmniej 8 razy dziennie. Jeśli masz dzieci, upewnij się, że masz 12 lub więcej lat. Jest to ważne i pomaga w rozwijaniu stabilnego i bezpiecznego sposobu myślenia. W dalszej części badania stwierdzono, że spadło również ciśnienie krwi.

Zdaję sobie sprawę, że wiele osób w Stanach Zjednoczonych uważa uściski za tabu. Jednak znamy skutki zdrowotne braku przytulania. Moja własna rodzina dorastała bez przytulania. To zrozumiałe, ponieważ moja mama pochodziła z Japonii, a ojciec dorastał w Ozarkach. Przeszedłem od nie przytulania do Lee Shapiro i przytulania się wszędzie.

Niektóre kultury mają tendencję do silnego przytulania się, na przykład kultury łacińskie (Ameryka Łacińska, Morze Śródziemne, Francja itp.). Wiele kultur wschodnich i innych zachodnich ma słabą skalę uścisku.

Oto kilka sugestii dotyczących przytulania:

· · Przytulny uścisk przez co najmniej 20 sekund zapewni nam dobre samopoczucie. Chodzi o odpowiednią ilość czasu na uwolnienie oksytocyny. Przytul serce do serca.

· · Często przytulaj się. Pomoże to stworzyć więź w związkach. Dotyczy to wszystkich relacji. Uściski trzymaj przez cały dzień. Przytul 12 razy każdego dnia.

· · Dodaj uśmiech, gdy się przytulasz. Oznacza to, że robisz to chętnie i pomagasz osobie, której to dajesz, czuć się komfortowo i szczęśliwie.

· · Uściski to najlepszy sposób na pokonanie stresu. Kiedy kogoś przytulasz, oboje korzystacie z obniżenia poziomu kortyzolu i noradrenaliny. Dotyczy to zwłaszcza kobiet.

· · Jeśli chodzi o przytulanie, bądź kulturowo świadomy. Niektórzy nie odpowiedzą i mogą być zaskoczeni. Inni będą temu przeciwni z religijnego punktu widzenia. Jeszcze inni mogli mieć traumatyczne wydarzenie i przytulenie może je wywołać.

· · Szczególnie dzieci potrzebują przytulania. Daj im to. Rodzice naprawdę muszą się przytulać, aby rozwinąć zdrowe i szczęśliwe dziecko, a także dorosłego. W greckim badaniu dzieci, które nigdy nie zostały dotknięte, zmarły na chorobę zwaną marazmem. Zasadniczo jest to choroba powodująca utratę mięśni / białek. Dzieci z domów dziecka w Europie Wschodniej, które nie były przytulane i pozostawione same, miały poważne problemy behawioralne i były agresywne.

Życzę wszystkiego najlepszego, gdy zaczynasz swoją podróż, by objąć siebie dla zdrowia, rozwoju i szczęścia. Twoje relacje poprawią się i pomogą tym, którzy są wokół ciebie. Nawiasem mówiąc, 21 stycznia to Narodowy Dzień Przytulania.

urbanpartner.pl