Odzież na wędrówki - w co się ubrać po drodze

0
146

Turystyka jest jedną z najpopularniejszych rozrywek na świecie. Co musisz być turystą? Wysokie nachylenie jest dobrym miejscem do rozpoczęcia, ale co z twoimi ubraniami? Chcesz być wygodny i chroniony podczas podróży. Jakie ubrania powinien ubrać turysta, spójrzmy i przekonajmy się.

Jeśli regularnie jeździsz, nie powinieneś ograniczać się do jednego stroju, ale pogoda powinna mieć decydujący wpływ na styl ubioru, który powinieneś nosić. Dobrą wskazówką dla wszystkich turystów byłoby noszenie wielowarstwowej odzieży, która jest zasadniczo warstwami odzieży. W ten sposób możesz szybko i łatwo zmieniać ubrania w dowolnym momencie, co z kolei zapewnia maksymalny komfort. Jeśli chcesz uniknąć uczucia potu i wilgoci spowodowanej potem, powinieneś nosić poliestrową mikrofibrę jako warstwę podstawową.

Kolejnym ważnym elementem przy wyborze odzieży turystycznej powinna być długość. Nie chcesz, aby jakakolwiek część skóry była widoczna (poza twarzą), ponieważ może to spowodować pieczenie, porysowanie, ugryzienie lub otarcie skóry. Więc kiedy dzień jest gorący, noś coś długiego z oddychającymi materiałami, abyś był bezpieczny, ale chłodny.

Odzież wodoodporna jest również bardzo praktyczna, nawet jeśli nie nosisz jej na początku. Moją rekomendacją jest wodoodporny cagoule, który jest lekki, łatwy do przenoszenia i łatwy w wyposażeniu, ale także skutecznie chroni przed deszczem.

Nie zapomnijmy butów! Aby wybrać najlepsze obuwie, musisz odpowiedzieć na pytanie, dokąd idę. Jeśli nie znajdujesz się na skalistym terenie, najważniejsze będzie wytrzymałe obuwie. Jeśli jednak wędrujesz przez las, możesz wybrać coś lżejszego. Upewnij się, że twoje buty są zawsze wygodne, niezależnie od środowiska, ponieważ masz dużo czasu na wędrówki. Skarpetki są również niezwykle cenne, istnieją skarpety turystyczne, które zmniejszają tarcie. Jednak noszenie dwóch par skarpet może być równie skuteczne.

W przypadku nakrycia głowy zawsze dobrze jest nosić czapkę, aby odeprzeć oparzenia słoneczne lub chronić przed deszczem. Dobrze jest także nosić okulary przeciwsłoneczne UV o wysokiej ochronie, ponieważ słońce może być szkodnikiem podczas próby pokonywania trudniejszych warunków.

Jeśli wędrujesz po śniegu, twoje ubrania powinny być zupełnie inne. Odzież poliestrowa jest ważna, ponieważ nie zatrzymuje potu, który może ochłodzić się na zimno i stać się niebezpieczny. Twoja odzież powinna być również wiatro i wodoodporna. Warstwowa odzież jest jednak niezbędna, ponieważ nie wiesz, jak będzie zimno. Dlatego noszenie zbyt dużej ilości odzieży jest o wiele lepsze niż niewystarczające.

Jak wielu turystów wie, istnieje wiele sklepów oferujących specjalne ubrania turystyczne i zawsze powinieneś szukać wyżej wymienionych przedmiotów, ponieważ są one najlepsze, aby zapewnić przyjemne wrażenia.